2016-2017 MEZUNİYET TÖRENİMİZ
Başarılarımız

BAŞARILARIMIZ

Özel Beykent Lisesi Gençlik ve  Spor Kulübü olarak 2011 yılından beri elde ettiğimiz derecelerle, özverili ve disiplinli çalışmanın sonucunu Türkiye’den Avrupa’ya, Avrupa’dan Dünya’ya uzanan başarı öykümüzle tescilledik.

Yüzme Takımımız 2008 yılında yarışmalarda boy göstermeye başlayıp 2009 yılı da dahil alt yapı çalışmalarını büyük bir titizlikle yaparak müsabakalarda yer almaya başlamıştır.

2010 yılında girdiğimiz yarışlarda kürsüde boy göstermeye başlayarak çalışmalarımızın meyvesini almaya başladık.

2010-2011-2012-2013

2011 yılında 13 Türkiye Rekoru kırarak, takım halinde Paletli Yüzme Erkeklerde Türkiye 3.’lüğüne yükselmiştir. Sporcularımızdan Avedis Garen TELLİOĞLU Milli Takıma seçilerek Macaristan’da Yapılan Paletli Yüzme Dünya Şampiyonasında  ülkemizi  ve kulübümüzü Dünya’da başarıyla temsil etmiştir.

07/08-Ocak-2012 İstanbul’da yapılan Paletli Yüzme Kısa Kulvar Bireysel Türkiye Şampiyonasında Kulübümüz 2 tane 1.lik, 4 tane 2.lik, 4 tane 3.lük alarak kulübümüzü başarıyla temsil etmişlerdir.

23/25-Mart-2012 Bursa’da yapılan Paletli Yüzme Açık Yaş Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonasında Kulübümüz 7 tane 1.lik, 4 tane 2.lik, 13 tane 3.lük alarak takım olarak 4x200 metre erkek bayrak ve 4x100 metre erkek bayrak yarışlarında 3. olarak yarışı tamamlayarak genel toplamda Erkekler kategorisinde Türkiye 2. olmuşlardır. Ayrıca takımımız sporcuları bu yarışmada toplamda 5 tane Türkiye Rekoru kırarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.

11-/Mayıs/2012 Trabzon’da yapılan Paletli Yüzme Gençler Kulüpler Arası Türkiye Şampiyonasında Kulübümüz 5 tane 1.lik, 3 tane 2.lik, 2 tane 3.lük alarak takım olarak genel toplamda takım olarak Türkiye 2.si olmuştur. Ayrıca toplamda 3 tane gençler kategorisinde Türkiye rekoru kırılmıştır.

28-01/Temmuz/2012 Bursa’da yapılan Paletli Yüzme Bireysel Türkiye Şampiyonası Milli Takım seçmesinde Kulübümüz 6 tane 1.lik, 3 tane 2.lik, 1 tane 3.lük ve toplamda 5 adet Türkiye Rekoruna imza atmışlardır. Ayrıca Sporcularımızdan Avedis Garen Tellioğlu A Milli Takım’a ve Miraç Ömer Uslu Genç ve A milli takıma seçilmişlerdir.

2012 yılında 21 Türkiye Rekoru kırmayı başarıp,  takım olarak Paletli Yüzme Kulüpler Arası Erkekler Türkiye 2.si olmuştur.

19-20 OCAK 2013 tarihleri arasında Gaziantep’te yapılan PALETLİ YÜZME KISA KULVAR BİREYSEL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’ nda yüzücülerimiz 2 tane 1.’lik, 5 tane 2.’lik, 1 tane 3.’lük elde etmişlerdir.

Bu müsabakalarda sporcularımız 2 Türkiye Rekoru kırmayı başarmışlardır.

29-31 Mart 2013 tarihleri arasında Ordu’da yapılmış olan Paletli Yüzme Gençler Türkiye Şampiyonasında kulübümüz 6 tane 1.’lik, 3 tane 2.’lik elde etmiştir.

Beykent Koleji Spor Kulübü Paletli Yüzme Genç Erkekler Türkiye 3.’sü olmuştur.

Bu müsabakalarda kulübümüz 1 Türkiye Rekoru kırmıştır.

09-12 Mayıs 2013 tarihleri arasında Bursa’da yapılan Paletli Yüzme Açık Yaş Bireysel Türkiye Şampiyonası’nda yüzücülerimiz Büyüklerde 4 tane 1.’lik, 3 tane 2.’lik, 3 tane 2.’lik   -  Gençlerde 2 tane 1.’lik, 3 tane 2.’lik, 3 tane 3.’lük almışlardır.

Bu müsabakalarda sporcularımız 2 Türkiye Rekoru kırmayı başarmışlardır.

8-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Manisa’da yapılan Paletli Yüzme Büyükler Türkiye Şampiyonasında yüzücülerimiz; Büyüklerde – 4 tane 1.’lik, 1 tane 2.’lik Gençlerde – 3 tane 1.’lik, 1 tane 2.’lik, 3 tane 3.’lük elde ederek genel toplamda Beykent Koleji Spor Kulübü Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonu olmuştur.

Bu müsabakalarda sporcularımız 2 Türkiye Rekoru kırmayı başarmışlardır.

2013 yılında 7 Türkiye Rekoru kırmayı başarıp,  takım olarak Paletli Yüzme Kulüpler Arası Erkekler Türkiye 1.si olmuştur.

Beykent Koleji Spor Kulübü yüzme takımından Avedis Garen Tellioğlu A Milli Takım’a, Miraç Ömer Uslu Genç ve A milli takıma, Mustafa Berkay ALTINTAŞ Genç milli takıma seçilmişlerdir.

Sporcularımızdan Berat KAPURTU Kurbağalama stilinde Türkiye Finallerinde yarışmaya hak kazanarak Türkiye 10.’su olmayı başarmıştır.

Sporcularımızdan Batum KAHYA Serbest Stilde 10 yaş İstanbul 7.’si olarak kulübümüz adına bu yaş grubunda büyük bir başarıya imza atmıştır.

2015 – 2016

* Erkekler, 200m Karışık/Medley: 19. Yusuf Koskor 04 Beykent Koleji 1:30.82
* Event 2, Erkekler, 200m Karışık/Medley, 11 yaş: 24. Yusuf Koskor 04 Beykent Koleji 2:59.83
* Erkekler, 50m Kelebek/Fly: 29. Gülseren Azra Erdoğan 04 Beykent Koleji 1:24.02
* Event 18, Erkekler, 50m Serbest/Freestyle: 29. Yusuf Koskor 04 Beykent Koleji 32.87
* Event 19, Kızlar, 100m Kurbağa/Breast, 11 yaş: 20. Eva Su Demir 04 Beykent Koleji 1:34.95
*800m Suüstü 14+Yaş Erkek: 20. ALİ ATA DUMAN 2002 BEYKENT KOLEJİ SP.-İSTANBUL 00:25:42
*200m Suüstü 14+Yaş Erkek: 17. ALİ ATA DUMAN 2002 BEYKENT KOLEJİ SP.-İSTANBUL 00:56:57
*400m Suüstü 14+Yaş Erkek: 17. ALİ ATA DUMAN 2002 BEYKENT KOLEJİ SP.-İSTANBUL 02:05:35
* Kızlar, 100m Serbest/Freestyle: 10. Nil Hacioğlu 03 Beykent Koleji 1:08.04 421
* Erkekler, 100m Serbest/Freestyle: 9. Taha Karataş 03 Beykent Koleji 1:05.95 316
* Event 4, Erkekler, 100m Serbest/Freestyle: 3. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 1:01.55 389
* Kızlar, 50m Kelebek/Fly: 9. Nil Hacioğlu 03 Beykent Koleji 34.09 365
* Erkekler, 50m Kelebek/Fly: 6. Taha Karataş 03 Beykent Koleji 32.89 291
* Event 8, Erkekler, 50m Kelebek/Fly: 8. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 31.58 328
* Kızlar, 200m Kelebek/Fly: 3. Idil Ece Özaki 03 Beykent Koleji 2:45.22 390
* Erkekler, 200m Kelebek/Fly: 2. Deniz Güven 03 Beykent Koleji 2:39.09 317,       4. Arda Taşbaş 03 Beykent Koleji 2:41.32 304
* Event 15, Erkekler, 50m Sırt/Backstroke: 9. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 33.43 309
* Event 19, Erkekler, 200m Serbest/Freestyle, 13 yaş: 9. Miraç Durhan 00 Beykent Koleji 2:18.36 370
* Erkekler, 100m Kelebek/Fly: 7. Deniz Güven 03 Beykent Koleji 1:13.94 281,    1. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 1:06.80 382
* Erkekler, 100m Karışık/Medley: 5. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 1:11.37 358
* Erkekler, 1500m Serbest/Freestyle: 1. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 17:51.78 498
* Kızlar, 100m Sırt/Backstroke: 6. Nil Hacioğlu 03 Beykent Koleji 1:15.44 392
* Kızlar, 50m Serbest/Freestyle: 7. Duru Su Bektaş 03 Beykent Koleji 30.73 432
* Event 34, Erkekler, 50m Serbest/Freestyle, 13 yaş: 3. Efecan Osmanoğlu 02 Beykent Koleji 27.55 400,    7. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 28.73 352
* Event 34, Erkekler, 50m Serbest/Freestyle, 13 yaş: 6. Miraç Durhan 00 Beykent Koleji 27.22 414

Bayanlar, 100m Sırt/Backstroke: 1. Sude Kaya 02 Beykent Koleji 1:17.98 355,   1. Zeynep Polatkan 02 Beykent Koleji 1:28.17 245

Erkekler, 100m Sırt/Backstroke: 1. Ismail Efe Yalçinkaya 02 Beykent Koleji 1:06.11 405,    1. Bora Mert Kesil 02 Beykent Koleji 1:22.86 206

Erkekler, 200m Kurbağa/Breast: 1. Ismail Efe Yalçinkaya 02 Beykent Koleji 2:43.80 399

Erkekler, 100m Kurbağa/Breast: 1.Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 1:20.43 330

Bayanlar, 200m Sırt/Backstroke: 2. SUDE KAYA  02  Beykent Koleji  2:47.23 369: 1. ZEYNEP POLATKAN  02  Beykent Koleji  3:02.32 285

Erkekler, 200m Sırt/Backstroke: 2.  Bora Mert Kesil 02 Beykent Koleji 3:05.02 188

Erkekler, 100m Kelebek/Fly: 1. Ismail Efe Yalçinkaya 02 Beykent Koleji 1:04.81 418
3. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 1:06.32 390
4. Efecan Osmanoğlu 02 Beykent Koleji 1:08.75 350

Bayanlar, 200m Serbest/Freestyle: 2.  Sude Kaya 02 Beykent Koleji 2:26.61 435

Erkekler, 200m Serbest/Freestyle: 1. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 2:13.17 415
2 Efecan Osmanoğlu 02 Beykent Koleji 2:16.06 389
3. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 2:16.95 382

Bayanlar, 100m Serbest/Freestyle: 2.  Sude Kaya 02 Beykent Koleji 1:07.80 425

Erkekler, 100m Serbest/Freestyle: 1. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 1:01.69 386
4. Efecan Osmanoğlu 02 Beykent Koleji 1:01.95 381
5. Ali Ata Duman 02 Beykent Koleji 1:01.95 381

Erkekler, 200m Kelebek/Fly1. Ismail Efe Yalçinkaya 02 Beykent Koleji 2:20.45 461
2. Cengizhan Şahin 02 Beykent Koleji 2:23.89 429
5. Efecan Osmanoğlu 02 Beykent Koleji 2:50.15 259

4. Erva Öykü Gülşen    2004 Beykent Koleji   01:05:56:   100m ÇP  2004   Yaş Kategorisi,   2.  Erva Öykü Gülşen  2004    Beykent koleji    02:17:63:   200m ÇP     2004 Yaş Kategorisi ,     1. Ata Gezer  2004  Beykent koleji    02:26:56:     200m ÇP    2006-     Yaş Kategorisi,    3.ZELAL ÜLKÜ   2005     Beykent koleji   02:42:90 ,   3.Berkcan Ükü  2005  Beykent koleji  02:39:41:   50m ÇP   2004    Yaş Kategorisi,  3.Demir Resimcioğlu   2004    Beykent koleji   00:32:48:  50m ÇP   2006-  Yaş Kategorisi,   3.Zelal Ükü    2005  Beykent koleji  00:36:47

 

OCAK 2016 YILDIZLAR TÜRKİYE ŞAMPİYONASI

1500 m Serbest 13 yaş erkekler Batum Kahya Türkiye 4.sü, 14 yaş erkekler Cengizhan Şahin Türkiye 8.si olmuştur. 4 x 200 m Serbest Bayrak takımımız 13 yaş erkekler Türkiye 4.’sü, 14 yaş erkekler Türkiye 5. si olmuştur. 50 m Kurbağ Meryem Helin Yıldırım Türkiye Şampiyonu olmuştur. 200 m Kurbağ Taha Karataş Türkiye 6. , İsmail Efe Yalçınkaya Türkiye 8.’si olmuştur. 100 m Karışık İsmail Efe Yalçınkaya Türkiye 2.’si olmuştur. 200 m Serbest Batum Kahya Türkiye 6.’sı olmuştur. 100 m Kurbağ Meryem Helin Yıldırım Türkiye 4.’sü olmuştur. 200 m Karışık İsmail Efe Yalçınkaya Türkiye 5.’si olmuştur. 50 m Sırtüstü Batum Kahya Türkiye 3.’sü olmuştur. 200 m Kurbağ Meryem Helin Yıldırım Türkiye 3.’sü olmuştur. 400 m Karışık Taha Karataş Türkiye 7.’si, İsmail Efe Yalçınkaya Türkiye 4.’sü olmuştur. 100 m Serbest Meryem Helin Yıldırım Türkiye 6.’sı olmuştur.  200 m Sırtüstü Batum Kahya ve İsmail Efe Yalçınkaya Türkiye 7.’si olmuştur.   50 m Kelebek Meryem Helin Yıldırım Türkiye 8.’si olmuştur.

 

AVRUPA BAŞARILARI

Sporcularımızdan Avedis Garen TELLİOĞLU; Her ülkeden 1 sporcunun davet edildiği Şubat 2012’de Rusya’da yapılan Snowfins organizasyonuna katılamaya hak kazanarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

Dünya Sualtı Sporları Federasyonunun organize ettiği; Temmuz 2013’te Polonya’da yapılan Paletli Yüzme Gençler Avrupa Şampiyonasında yüzücülerimiz

Miraç Ömer USLU – Kendine ait olan Türkiye rekorunu kırarak Avrupa 4.’sü,

Mustafa Berkay ALTINTAŞ Avrupa 6.’sı olmuştur.

Ağustos ayında Rusya’da yapılacak olan Paletli Yüzme Dünya Şampiyonasında mücadele edecek olan sporcularımız Avedis Garen TELLİOĞLU, Miraç Ömer USLU ve Tüm Milli Takım kadrosuna başarılar dileriz.

 

Bu süreçte maddi manevi desteğini esirgemeyen Kurucumuza, Kurucu Temsilcimize, Beykent Okulları İdari Kadromuza, Özel Beykent Lisesi Gençlik ve  Spor Kulübü Yönetim Kurulumuza ve başarıların elde edilmesinde emeği olan teknik kadromuza teşekkürü bir borç biliriz.

Bu sayfa en son 2016-12-07 14:39:13 tarihinde güncellenmiştir.
anaokulu
ilkokul
ortaokul
lise
önlisans
lisans
yüksek lisans
doktora
iş hayatı